سازمان تعاون روستایی خراسان

کلیه تشکل های بخش کشاورزی به سازمان تعاون الحاق شد
خراسان رضوی - مورخ دوشنبه 1390/04/13 شماره انتشار 17874

شیخ زاده/رئیس سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی در گردهمایی مشترک روسای اداری و ستاد سازمان تعاون خراسان رضوی در نیشابور گفت: سازمان تعاون به عنوان یک دستگاه مهم اقتصادی با ارائه خدمات به روستاییان می تواند زمینه مناسبی را برای هدایت یارانه به ویژه در بخش روستایی فراهم کند.

نامنی گفت:سازمان تعاون روستایی خراسان با داشتن ۲۲۰ شرکت تعاونی روستایی و ۱۵۶ تعاونی کشاورزی و ۳۰ اتحادیه تعاونی و در مجموع ۴۳۰ تشکل، جزو سازمان های برتر کشور در بحث های خرید و فروش تضمینی و توافقی به ویژه خرید جو تضمینی در سال قبل، ساماندهی واحدهای اعتباری و ارائه و توزیع نهاده های کشاورزی و اقلامی همانند آرد، روغن، برنج و سوخت است که توانسته است اعتماد روستاییان و کشاورزان و دام داران را جلب کند. وی همچنین گفت: با ابلاغ و دستور وزیر محترم جهادکشاورزی کلیه تشکل های بخش کشاورزی از جمله نظام صنفی کارهای کشاورزی، شرکت های خدمات فنی و مشاوره ای کشاورزی و تعاونی های تولید از وزارت جهادکشاورزی انتزاع و به سازمان تعاون الحاق شد که با این انتزاع و الحاق، تقریبا ۸۰۰ تشکل زیر مجموعه این سازمان خواهند شد که این امر می تواند زمینه مناسبی برای هدایت یارانه ها باشد.

رئیس سازمان تعاون روستایی خراسان در بخش دیگری از سخنان خود، از تشکیل صندوق تعاون روستایی ایرانیان خبر داد و گفت: خراسان نیز یکی از ۵ عضو هیئت مدیره این صندوق است که امری بسیار مهم می باشد. نامنی به مجموعه همکاران تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد که کلیه واحدهای اعتباری در قالب این صندوق سامان دهی شود و با ایجاد این صندوق ارائه تسهیلات به کشاورزان راحت تر صورت بگیرد. وی افزود: بهتر است همه امور مربوط به بخش کشاورزی از صدر تا ذیل در یک جا جمع شود.

دکتر نیاوند معاون برنامه ریزی استاندار که سخنران این همایش بود نیز گفت: باید توسعه فرهنگ تعاون توسط سازمان تعاون روستایی در سطح روستاها انجام شود و تعاونی باید برای موفقیت خود سه اصل مهم را رعایت کند اول: خرد استراتژیک، دوم: خرد کیفیت یا مطلوبیت و سوم خرد مالی.

وی همچنین گفت: تعاونی های روستایی باید اقتصاد روستا و روستایی را سامان دهند و باید برای رضای خداوند در روستا به خدمت بپردازند و آن را عبادت بدانند و بدون هیچ چشمداشتی به مردم خدمت کنند و در صدر همه این کارها باید با ارائه خدمات مناسب اعتماد مردم را جلب کنند.

/ 0 نظر / 23 بازدید