کلیدهای طلایی حل مشکلات... .

    کلیدهای طلایی حل مشکلات

 

 

1-           بر احساس خود مسلط باشید، باید مطمئن باشید در ناامیدی و مرور مکرر مشکل غرق شده اید. قدرت خود را حفظ کنید و اطمینان داشته باشید، نیروی شما برتر از هر مشکلی  در جهان است.

2-          مهم نیست در چه موقعیتی  قرار گرفته اید یا مشکل تا چه حد دشوار به نظر می رسد. بخاطر داشته باشید این تنها یک مسابقه است و فقط قرار است کارهایی را که قبلا آموخته اید دوباره انجام دهید تا پیروز شوید.ایمان داشته باشید که قادرید شیوه ای برای حل مشکل خود بیابید. اما این راه حل هیچ وقت با غوطه ور شدن در ناامیدی به ذهنتان خطور نخواهد کرد.

3-        تمام توان خود را برای یافتن راه حل بسیج کنید.برای تمرکز یافتن بهترین راه نوشتن است.بخاطر داشته باشید تنها 20٪ وقت خود را برای شرح و توصیف خود مشکل، مصرف کنید و 80٪ باقی مانده را به یافتن راه حل بپردازید.

4-    بهترین و موثرترین و سریعترین برنامه را جهت رفع مشکل خود انتخاب کنید و در اسرع وقت آن را به اجرا بگذارید.

5-      به نتایج برنامه ریزی خود توجه کنید.از آنچه انجام داده اید چه حاصل شده است؟ آیا به رفع مشکل نزدیکتر می شویدو یا خود را بیشتر به دردسر انداخته اید؟ به تاثیر برنامه خود دقت کنید.

6-      اگر آنچه انجام می دهید کارساز نیست فورا شیوه خود را تغییر دهید. از تغییر نهراسید. انعطاف پذیری در انجام روشهای گوناگون به شما توانایی حل هرگونه مشکلی را خواهد بخشید.

7-       بخاطر بسپارید که همواره در اطراف شما الگوهای موفقی وجود دارد. مهم نیست مشکلتان تا چه حد دشوار به نظر میرسد، مسلما افراد دیگری قبل از شما آن را پشت سر گذاشته اند. نزد آنها بروید و پاسخهای مورد نیاز خود را بدون تجربه های تلخ بگیرید. مطمئن باشید به خوبی از عهده حل این مشکل بر خواهید آمد.

 

/ 2 نظر / 8 بازدید
رضا

like

صادقیان روستای سنو

جالب بود استاد