روستای من دوستان ما(باشگاه کشاورزان جوان)
خدایا برای تو حرکت می‌کنیم تمام سعی خود را به کار می‌گیریم ، هدفمند و پرشور گام برمی‌داریم و فردا را به تو می‌سپاریم
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: صنوبری - ۱۳٩٢/٦/۱۱

آفت‌کش‌ها عامل زوال عقل هستند.آآ..درادامه..آفت‌کش‌ها عامل زوال عقل هستند.

به گزارش هلث‌دی، دانشمندان بلژیکی توانایی عقلی 614 کشاورز فرانسوی 40 تا 50 ساله را که حدود 20 سال در تاکستان‌ها مشغول به کار بودند به وسیله 9 سوال - شامل اصلاح کلمات، تست حافظه، مهارت کلامی و زمان عکس‌العمل - دو بار آزمایش کردند.

محققان پس از بررسی و تجزیه و تحلیل سوالات پی بردند 20 درصد کشاورزان هرگز در معرض آفت‌کش قرار نگرفته‌اند اما بیشتر آنها در معرض مستقیم آفت‌کش، تجهیزات اسپری روی مزرعه، سفارش مواد شیمیایی و حمل و نقل آنها بوده‌اند و باقیمانده افراد نیز با آفت‌کش‌ها به صورت غیرمستقیم در ساختمان، دفتر کار و زیرزمین مرتبط بوده‌اند.

همچنین دانشمدان پی بردند دوسوم کشاورزانی که در معرض مستقیم آفت‌کش قرار داشته‌اند در نوبت دوم آزمون اشتباهات فراوانی داشته‌اند و در آزمون (MMSE) که میزان توانایی شناختی و تصمیم‌گیری افراد را ارزیابی می‌کند تنها دو پاسخ مثبت دریافت کرده‌اند.

به گفته دکتر ایزابل بالدی از دانشگاه بروکسل کاهش پاسخ‌های مثبت در آزمون (MMSE) نشان دهنده تضعیف ذهن افراد و افزایش خطر رشد بیماری‌هایی مانند آلزایمر و زوال عقل است.

Healthday


منبع: سلامت ایرا

صنوبری
این اولین گام است.. وبرای حرکت همین کافی است• انی ذاهب • من رونده ام . من نمیتوانم بمانم. و علامت این حرکت همین است که به گذشته حسرت نمی خورم. این کافراست که حسرت گذشته رادارد: یالیتنی کنت ترابا... کاش خاک بودم. کاش رویشی داشتم کاش.. پس باید امیدوارانه حرکت کرد اما به کجا..؟ •الی ربی• انسان آمده تا به سنگ و در و دیوار حرکت بدهد. چشمه ها هستند، درختان زنده اند، خاک مزرعه ما نفس میکشد،این منم که باید از این ها بهره بگیرم..چرا..سیهدین.. کسی که راه افتاد هدایت میشود وبرای شروع همین کافی است: انی ذاهب..** ********** *************************** *************************** سرود ملی جوانان روستایی ؛ آفتاب از پشت کوه آمد برون* صبح از چشم اهالی سر زده ست* مرغ رخوت ناک خواب آلودگی* بازهم از این حوالی پر زده ست* هم صدا در کار آبادانی اند* مردمان پر امید روستا* رودها سعی و تلاش آموختند* از جوانان رشید روستا* پا به چشم روستای ما گذار* تا دلت مانند گل ها وا شود* صبح و شب در کوچه باغ سینه ات* از نوای بلبلان غوغا شود* حرکت و نیرو بود ابزارمان* در جهاد ما، هدف سازندگی ست* ناامید از باد و باران نیستیم* لطف ایزد رمز این سرزندگی ست* متحد چون خوشه های گندمیم* چشم بدخواهان ایران کور باد* دیر بادا روزگار همدلی* دست شب از صبح میهن دور باد!* به سفارش کانون استانی باشگاههای کشاورزان جوان کانون روستازادگان سرزمین آفتاب
نویسندگان وبلاگ:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


داستان

تماس با مدیردر اين وبلاگ
در كل اينترنت
مشاهده صفحه جدید body > script:nth-child(12)

Flash Required

Flash is required to view this media. Download Here.

كد موسيقي براي وبلاگ