روستای من دوستان ما(باشگاه کشاورزان جوان)
خدایا برای تو حرکت می‌کنیم تمام سعی خود را به کار می‌گیریم ، هدفمند و پرشور گام برمی‌داریم و فردا را به تو می‌سپاریم
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: صنوبری - ۱۳٩٢/٤/٢٥

جدیدترین آمار ازدواج

کد خبر: ۳۲۹۴۵۶

تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ۱۹:۴۰

مدیر کل دفتر اطلاعات وآمار جمعیتی سازمان ثبت احوال آخرین آمار ازدواج و طلاق را در کشور اعلام کرد و گفت: آمار ازدواج مردان بالای 35 سال و زنان بالای30 سال طی سالهای اخیر دو برابر افزایش یافته است.
 
به گزارش مهر، علی اکبر محزون به آخرین آمارهای جمعیتی اشاره کرد و اظهار داشت: براساس آمارهای جمع آوری شده در سال گذشته، 831 هزار و 670 ازدواج در پایگاه اطلاعات جمعیت کشور به ثبت رسیده است.
 
وی گفت: آخرین آمارهای جمعیتی در زمینه ثبت واقعه ازدواج نشان می‌دهد که در سال 91، 831 هزار و 670 ازدواج به ثبت رسیده است و مردان گروه سنی 20 تا 24 ساله با 312 هزار و 498 واقعه و زنان با همین سن با 275 هزار و 873 واقعه ازدواج بیشترین آمار ازدواج زوجین را به خود اختصاص داده اند.
 
به گفته وی، اما سهم ازدواج‌های بالای 35 سال برای مردان و ازدواج‌های بالای 30 سال برای زنان در آمارهای سال‌های اخیر همچنان رو به افزایش است بطوریکه سهم ازدواج‌های بالای 30 سال برای زنان از 10.5 درصد در سال 90 به 11.2 درصد در سال 91 افزایش یافته و سهم ازدواج‌های بالای 35 سال برای مردان نیز از 8.6 درصد در سال 90 به 8.8 درصد در سال 91 افزایش یافته است.
 
مدیر کل دفتر اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال تاکید کرد: براساس آمارهای موجود در سال 84 سهم ازدواج‌های بالای 35 سال برای مردان 6.7 درصد و ازدواج‌های بالای 30 سال برای زنان 6.3 درصد بوده که این ارقام از افزایش حدود دو برابری سهم ازدواج‌های در سنین بالا در فاصله سال‌های 84 تا 91 حکایت دارد.
 
محزون به روز جهانی جمعیت اشاره کرد و اظهار داشت: سازمان ثبت احوال نیز در سال جاری همگام با سایر دستگاه‌های اجرایی ذیربط از جمله وزارت بهداشت، نسبت به برگزاری مراسم روز جهانی جمعیت اقدام خواهد کرد که در این زمینه تمامی ادارات کل و ادارات ثبت احوال سراسر کشور در این امر مهم برنامه‌های مفید و ارزنده‌ای را به اجرا خواهند گذاشت.

 

این اخبار و اینگونه گزارش ها از این جهت قابل توجه اند که در برخی روستاها

مشکلات اجتماعی ناشی از مجرد ماندن جوانان و طلاق نسبتا گسترده شده

 

است . ایکاش مسئولین و متولیان امر نصایح خیرخواهانه  سازمانهای مردم نهاد

روستایی را درخصوص توجه به تشکلهای فراگیر و مومنانه جوانان روستایی را جدی

تر بگیرند...!!شما ها که هزاران را بی فرجام را رفتید یکبار هم به حرف جوانان روستایی

 

گوش کنید ..!!؟؟عجیبه ها..!!؟؟ مشکلات مارا خودمان بهتر میقهمیم وبهتر میتوانیم

حل کنیم...!!؟؟ چه اصراری هست ازمراکز کلان شهرها ...!!؟؟بگذریم

 

صنوبری
این اولین گام است.. وبرای حرکت همین کافی است• انی ذاهب • من رونده ام . من نمیتوانم بمانم. و علامت این حرکت همین است که به گذشته حسرت نمی خورم. این کافراست که حسرت گذشته رادارد: یالیتنی کنت ترابا... کاش خاک بودم. کاش رویشی داشتم کاش.. پس باید امیدوارانه حرکت کرد اما به کجا..؟ •الی ربی• انسان آمده تا به سنگ و در و دیوار حرکت بدهد. چشمه ها هستند، درختان زنده اند، خاک مزرعه ما نفس میکشد،این منم که باید از این ها بهره بگیرم..چرا..سیهدین.. کسی که راه افتاد هدایت میشود وبرای شروع همین کافی است: انی ذاهب..** ********** *************************** *************************** سرود ملی جوانان روستایی ؛ آفتاب از پشت کوه آمد برون* صبح از چشم اهالی سر زده ست* مرغ رخوت ناک خواب آلودگی* بازهم از این حوالی پر زده ست* هم صدا در کار آبادانی اند* مردمان پر امید روستا* رودها سعی و تلاش آموختند* از جوانان رشید روستا* پا به چشم روستای ما گذار* تا دلت مانند گل ها وا شود* صبح و شب در کوچه باغ سینه ات* از نوای بلبلان غوغا شود* حرکت و نیرو بود ابزارمان* در جهاد ما، هدف سازندگی ست* ناامید از باد و باران نیستیم* لطف ایزد رمز این سرزندگی ست* متحد چون خوشه های گندمیم* چشم بدخواهان ایران کور باد* دیر بادا روزگار همدلی* دست شب از صبح میهن دور باد!* به سفارش کانون استانی باشگاههای کشاورزان جوان کانون روستازادگان سرزمین آفتاب
نویسندگان وبلاگ:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


داستان

تماس با مدیردر اين وبلاگ
در كل اينترنت
مشاهده صفحه جدید body > script:nth-child(12)

Flash Required

Flash is required to view this media. Download Here.

كد موسيقي براي وبلاگ