روستای من دوستان ما(باشگاه کشاورزان جوان)
خدایا برای تو حرکت می‌کنیم تمام سعی خود را به کار می‌گیریم ، هدفمند و پرشور گام برمی‌داریم و فردا را به تو می‌سپاریم
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: صنوبری - ۱۳٩۳/٤/٩

بسم الله الرحمن الرحیم

پیش‌طرح همایش

جهادگران جوان روستایی

 

اشاره

جوانان متدین و متعهد روستایی به عنوان خط مقدم پیگیری اولویت‌های مدنظر مقام معظم رهبری در عرصه‌ها جنگ‌نرم، سبک زندگی و اقتصادمقاومتی از ظرفیت‌های قابل توجهی در تحقق این آرمان‌ها در جامعه روستایی استان و کشور برخوردارند. در سال‌های اخیر با تاسیس باشگاه کشاورزان جوان در استان خراسان رضوی به همت این جوانان، فعال‌سازی ظرفیت‌های اجتماعی روستاها، شبکه‌سازی مجموعه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در سطح روستاهای مختلف استان نیز انجام اقدامات فاخر در عرصه‌های مختلف اجتماعی و اقتصادی از برون‌دادهای قابل توجه این جوانان در پهنه‌ی روستاست.

عنایت مقام معظم رهبری بدین مجموعه در دو جلسه پیاپی و اصرار معظم‌له بر حفظ انسجام و تقویت اقدامات آن روح تازه‌ای را در اعضای باشگاه در روستاهای مختلف دمیده است؛ لازم است تا پس از این زمینه جدید، بازآرایی مجددی در انسجام و توسعه فعالیت‌ها صورت گیرد. بدین منظور باشگاه درصدد است تا همایشی را با رویکرد مذکور با حضور جوانان تشکل‌های روستایی استان برگزار نماید.

 

شرح کلی برنامه‌ی همایش

همایش از دو بخش برنامه‌های عمومی و کمیسیون‌های تخصصی تشکیل خواهد شد. در برنامه‌ها عمومی موارد ذیل مورد تاکید سخنرانان قرار خواهد گرفت :

  • ماموریت تشکل‌های اجتماعی روستایی از منظر مقام معظم رهبری در زمینه‌های سبک زندگی و اقتصادمقاومتی
  • راه‌های انسجام‌بخشی و شبکه‌سازی فعالیت‌های تشکل‌های روستایی
  • معرفی ظرفیت‌های تعاملی با قرارگاه ولی‌امر و بسیج

کمیسیون‌های تخصصی عبارت خواهند بود از :

  1. کمیسیون سبک زندگی
  2. کمیسیون اقتصادمقاومتی
  3. کمیسیون تشکیلات و سازماندهی
  4. کمسیون آموزش و ترویج
  5. کمیسیون کتابخانه و ادبی

هر کدام از کمیسیون‌ها یک استاد (کارشناس) مدعو خواهند داشت و افراد در کمیسیون‌ها توزیع می‌شوند. محورهای مورد بحث در جلسات کمیسیونی گزارش‌کار فعالیت‌های صورت گرفته در باشگاه‌ها، نقد گذشته و برنامه‌های آینده خواهد بود.

 

زمان همایش :

مکان : یک فضای اردوگاهی (در حال بررسی)

صنوبری
این اولین گام است.. وبرای حرکت همین کافی است• انی ذاهب • من رونده ام . من نمیتوانم بمانم. و علامت این حرکت همین است که به گذشته حسرت نمی خورم. این کافراست که حسرت گذشته رادارد: یالیتنی کنت ترابا... کاش خاک بودم. کاش رویشی داشتم کاش.. پس باید امیدوارانه حرکت کرد اما به کجا..؟ •الی ربی• انسان آمده تا به سنگ و در و دیوار حرکت بدهد. چشمه ها هستند، درختان زنده اند، خاک مزرعه ما نفس میکشد،این منم که باید از این ها بهره بگیرم..چرا..سیهدین.. کسی که راه افتاد هدایت میشود وبرای شروع همین کافی است: انی ذاهب..** ********** *************************** *************************** سرود ملی جوانان روستایی ؛ آفتاب از پشت کوه آمد برون* صبح از چشم اهالی سر زده ست* مرغ رخوت ناک خواب آلودگی* بازهم از این حوالی پر زده ست* هم صدا در کار آبادانی اند* مردمان پر امید روستا* رودها سعی و تلاش آموختند* از جوانان رشید روستا* پا به چشم روستای ما گذار* تا دلت مانند گل ها وا شود* صبح و شب در کوچه باغ سینه ات* از نوای بلبلان غوغا شود* حرکت و نیرو بود ابزارمان* در جهاد ما، هدف سازندگی ست* ناامید از باد و باران نیستیم* لطف ایزد رمز این سرزندگی ست* متحد چون خوشه های گندمیم* چشم بدخواهان ایران کور باد* دیر بادا روزگار همدلی* دست شب از صبح میهن دور باد!* به سفارش کانون استانی باشگاههای کشاورزان جوان کانون روستازادگان سرزمین آفتاب
نویسندگان وبلاگ:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


داستان

تماس با مدیردر اين وبلاگ
در كل اينترنت
مشاهده صفحه جدید body > script:nth-child(12)

Flash Required

Flash is required to view this media. Download Here.

كد موسيقي براي وبلاگ