روستای من دوستان ما(باشگاه کشاورزان جوان)
خدایا برای تو حرکت می‌کنیم تمام سعی خود را به کار می‌گیریم ، هدفمند و پرشور گام برمی‌داریم و فردا را به تو می‌سپاریم
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: صنوبری - ۱۳٩٢/۱٠/۱٠

حقوق رسول‏ بر ما چیست؟

آن‏جا که در وجود من رسول سزاوارتر است، چگونه مى‏توانم در بیرون به طاغوت گردن بگذارم و حکم‏ دیگرى را بپذیرم:

***********************************************************

مى‏خواهى مثل بزغاله‏ ها زندگى کنى؟ مثل گنجشک‏ها بمیرى؟ مى‏خواهى در این زندگى، مثل سگ ولگرد و بوف کور،  با رنج‏ها و کابوس‏ها به دیدار مرگ بروى؟ چه‏طور مى‏توانى شب‏هاى روشن و روزهاى سازنده نداشته باشى؟ شب‏هایى که با خداوند پیوند بزنى و پیمان ببندى؛ و روزهایى که براى خلق گرفتار و بى‏خبر، نور و شور و سرور بیافرینى.

تو مى‏توانى از همین روزهاى ساکت و شب‏هاى بلند جوانى، براى هدف‏هاى بلند و کارهاى بزرگ فردایت حساب باز کنى و برنامه بگذارى. بزرگان که به کارهاى بزرگى دست یافتند، از همین روزهاى خلوت و کارهاى کوچک شروع کردند. آتش‏هاى بزرگ، از یک جرقّه‏ آغاز مى‏شود.

تو مى‏توانى براى فراغت‏ها و بى‏کارى‏ها و براى کارهایت برنامه بریزى.

در فراغت‏ها، مى‏توانى به ارزیابى حالت‏ها و کارهاى خودت بپردازى. نقطه ضعف‏ها، وابستگى‏ها، بت‏پرستى‏ها و خودپرستى‏هایت را بشناسى. آنچه را که باعث خوشحالى و یا ناراحتى تو شده، شناسایى کنى و آن‏گاه، خودت را به محاکمه بکشى.

**********************************************************

خداوند گفت: دیگر پیامبری مبعوث نخواهم فرستاد، آن گونه که شما انتظار دارید اما جهان هرگز بی پیامبر نخواهد ماند. و آنگاه پرنده ای را به رسالت مبعوث کرد. پرنده آوازی خواند که در هر نغمه اش خدا بود عده ای به او گرویدند و ایمان آوردند. و خدا گفت اگر بدانید حتی با آواز پرنده ای می توان رستگار شد. خدا رسولی از آسمان فرستاد. باران نام او بود همین که باران، باریدن گرفت آنان که اشک را می شناختند رسالت او را دریافتند پس بی درنگ توبه کردند و روح شان را زیر بارش بی دریغ خدا شستند. خدا گفت: اگر بدانید با رسول باران هم می توان به پاکی رسید. خداوند پیغامبر باد را فرستاد تا روزی بیم دهد و روزی بشارت. پس باد روزی توفان شد و روزی نسیم و آنان که پیام او را فهمیدند روزی در خوف و روزی در رجا زیستند .

 

خداوند گفت: آن که خبر باد را می فهمد قلبش در بیم و امید می لرزد. قلب مومن این چنین است. خدا گلی را از خاک برانگیخت تا معاد را معنا کند. و گل چنان از رستخیز گفت که هر از آن پس هر مومنی گلی که دید رستاخیز را به یاد آورد.  خدا گفت : اگر بفهمید تنها با گلی قیامت خواهد شد. خداوند یکی از هزاران نامش را به دریا گفت .دریا بی درنگ قیام کرد و چنان به سجده افتاد که هیچ از هزارموج او باقی نماند. مردم تماشا می کردند عده ای پیام را دانستند پس قیام کردند و چنان به سجده افتادند که هیچ از آنها باقی نماند. خدا گفت: آن که به پیغمبر آب ها اقتدا کند به بهشت خواهد رفت. و یاد دارم که فرشته ای به من گفت: جهان آکنده از فرستاده و پیغمبر مرسل است، اما همیشه کافری هست تا بارش باران را انکار کند و با گل بجنگد، تا پرنده را دروغگو بخواند و باد را مجنون و دریا را ساحر.

رسول مهربانی ها آمده است تا تورا از چرک بازیگوشیهای بچه گانه ، عاشقانه بشوید.

 

صنوبری
این اولین گام است.. وبرای حرکت همین کافی است• انی ذاهب • من رونده ام . من نمیتوانم بمانم. و علامت این حرکت همین است که به گذشته حسرت نمی خورم. این کافراست که حسرت گذشته رادارد: یالیتنی کنت ترابا... کاش خاک بودم. کاش رویشی داشتم کاش.. پس باید امیدوارانه حرکت کرد اما به کجا..؟ •الی ربی• انسان آمده تا به سنگ و در و دیوار حرکت بدهد. چشمه ها هستند، درختان زنده اند، خاک مزرعه ما نفس میکشد،این منم که باید از این ها بهره بگیرم..چرا..سیهدین.. کسی که راه افتاد هدایت میشود وبرای شروع همین کافی است: انی ذاهب..** ********** *************************** *************************** سرود ملی جوانان روستایی ؛ آفتاب از پشت کوه آمد برون* صبح از چشم اهالی سر زده ست* مرغ رخوت ناک خواب آلودگی* بازهم از این حوالی پر زده ست* هم صدا در کار آبادانی اند* مردمان پر امید روستا* رودها سعی و تلاش آموختند* از جوانان رشید روستا* پا به چشم روستای ما گذار* تا دلت مانند گل ها وا شود* صبح و شب در کوچه باغ سینه ات* از نوای بلبلان غوغا شود* حرکت و نیرو بود ابزارمان* در جهاد ما، هدف سازندگی ست* ناامید از باد و باران نیستیم* لطف ایزد رمز این سرزندگی ست* متحد چون خوشه های گندمیم* چشم بدخواهان ایران کور باد* دیر بادا روزگار همدلی* دست شب از صبح میهن دور باد!* به سفارش کانون استانی باشگاههای کشاورزان جوان کانون روستازادگان سرزمین آفتاب
نویسندگان وبلاگ:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


داستان

تماس با مدیردر اين وبلاگ
در كل اينترنت
مشاهده صفحه جدید body > script:nth-child(12)

Flash Required

Flash is required to view this media. Download Here.

كد موسيقي براي وبلاگ