روستای من دوستان ما(باشگاه کشاورزان جوان)
خدایا برای تو حرکت می‌کنیم تمام سعی خود را به کار می‌گیریم ، هدفمند و پرشور گام برمی‌داریم و فردا را به تو می‌سپاریم
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: صنوبری - ۱۳٩٢/٩/۱۳

«پنجاه هزار فکر روزانه »

آآآ  راست میگن اینا.. ما که .. دوتا فکر درست درمون...!!؟؟

 

جالبه هیچ ربطی هم به این عکس نداره جز اینکه بگیم یک کشاورزجوان

داشمشتی..!! ابتکار به خرج داده... میدونی باچندتا فکر..!!؟؟

 

 


چگونه «پنجاه هزار فکر روزانه » خود را مدیریت کنیم؟

سالها پیش بنیاد ملی علوم امریکا تخمین زد افکاری که مغز ما تولید می کند از 12000 تا 50000 عدد در روز است که بستگی به « عمق تفکر» فرد دارد.البته برخی دیگر نیز این عدد را بیش از 60000 فکر در روز تخمین زده اند. برای کسانی که مراقبه (مدیتیشن) می کنند این اعداد عجیب به نظر نمی رسد زیرا آنها با پدیدۀ «ذهن میمون»* آشنا هستند و می دانند که ذهن با تولید افکار زیاد و مختلف روزانه، در مواردی خارج از کنترل است. 

بخشی از تمرینات مراقبه تمرین هاییست مخصوصِ مهار کردن و کاهش سرعت این «ماشین الگوی رفتاری» در داخل ذهن انسان. عدد 50000 فکر در روز (که بیشتر آنها کاملا هم بیهوده هستند) می تواند مخل آرامش ذهنی برای یک زندگی معمولی باشد. بیشتر افکار روزانۀ ما نگرانی در مورد اشتباهات روزمره یا مبارزه با احساس گناه در گذشته و یا برنامه ریزی های مضطربانه برای آینده است. متاسفانه ما اغلب در داستان های غیر واقعی و منفی سیر می کنیم. در نتیجه قدرت تمرکز کمتری روی افکارمان که مناسب زمان حال است، داریم. زمان حال لحظه ای است که همه چیز در آن نهفته. غرق شدن در افکار مربوط به گذشته یا آینده موجب نگرانی و گمراه شدن احساسات و آگاهی ما خواهد بود.
طبق مطالعات برخی از محققین برآورد شده که حدود 70 تا 80% از افکار ما منفی است. اگر این برآورد درست باشد یک واقعیت تلخ است و با این فرضیه به نظر می رسد که ذهن انسان برای رنجش و آزار روان خود ساخته شده است. در این صورت گام نخست برای فرار از این مشکل بزرگ، تلاش برای افزایش آگاهی و پرهیز از افکار منفیِ ساختۀ ذهن است.
این تلاش یعنی « توجه به زمان حال» با ایجاد آرامش درونی و افزایش خودآگاهی کمک می کند که انسان در «لحظۀ اکنون» زندگی کند.
هنگامی که فرد از وجود افکارِ بی مورد و اضافی خود آگاه باشد آنگاه می تواند این افکار ناخواسته را از خود دور کند. انسان موجودی نامحدود است که با کنترل افکار و واکنش های احساسی خود می تواند پیشرفت قابل توجه ای در زندگی داشته باشد. حتی با پنجاه هزار فکر در روز!

ترجمه و تلخیص: فرشاد سجادی
منبع: http://www.sentientdevelopments.com/2007/03/managing-your-50000-daily-thoughts.html‫
* پدیدۀ «ذهن میمون» ؛ در اصطلاح به معنای آن است که فکر در فضای ذهن، همچون یک میمون بازیگوش دائم از یک درخت به درختی دیگر و از این شاخه به آن شاخه می پرد و بی قرار است. 

 

صنوبری
این اولین گام است.. وبرای حرکت همین کافی است• انی ذاهب • من رونده ام . من نمیتوانم بمانم. و علامت این حرکت همین است که به گذشته حسرت نمی خورم. این کافراست که حسرت گذشته رادارد: یالیتنی کنت ترابا... کاش خاک بودم. کاش رویشی داشتم کاش.. پس باید امیدوارانه حرکت کرد اما به کجا..؟ •الی ربی• انسان آمده تا به سنگ و در و دیوار حرکت بدهد. چشمه ها هستند، درختان زنده اند، خاک مزرعه ما نفس میکشد،این منم که باید از این ها بهره بگیرم..چرا..سیهدین.. کسی که راه افتاد هدایت میشود وبرای شروع همین کافی است: انی ذاهب..** ********** *************************** *************************** سرود ملی جوانان روستایی ؛ آفتاب از پشت کوه آمد برون* صبح از چشم اهالی سر زده ست* مرغ رخوت ناک خواب آلودگی* بازهم از این حوالی پر زده ست* هم صدا در کار آبادانی اند* مردمان پر امید روستا* رودها سعی و تلاش آموختند* از جوانان رشید روستا* پا به چشم روستای ما گذار* تا دلت مانند گل ها وا شود* صبح و شب در کوچه باغ سینه ات* از نوای بلبلان غوغا شود* حرکت و نیرو بود ابزارمان* در جهاد ما، هدف سازندگی ست* ناامید از باد و باران نیستیم* لطف ایزد رمز این سرزندگی ست* متحد چون خوشه های گندمیم* چشم بدخواهان ایران کور باد* دیر بادا روزگار همدلی* دست شب از صبح میهن دور باد!* به سفارش کانون استانی باشگاههای کشاورزان جوان کانون روستازادگان سرزمین آفتاب
نویسندگان وبلاگ:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


داستان

تماس با مدیردر اين وبلاگ
در كل اينترنت
مشاهده صفحه جدید body > script:nth-child(12)

Flash Required

Flash is required to view this media. Download Here.

كد موسيقي براي وبلاگ