روستای من دوستان ما(باشگاه کشاورزان جوان)
خدایا برای تو حرکت می‌کنیم تمام سعی خود را به کار می‌گیریم ، هدفمند و پرشور گام برمی‌داریم و فردا را به تو می‌سپاریم
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: صنوبری - ۱۳٩٢/٦/٢٢

اقتصاد مقاومتی..: ضرورتها و چرایی ها..

در ادامه ببینید.

.

 

هیچ ربطی هم به عکس نداره.. نداره..!؟


در ایران حدود ۱٫۵ برابر متوسط جهانی در بخش کشاورزی آب مصرف می‌کنیم

وزیر نیرو: اگر 10 درصد در بخش کشاورزی صرفه‌جویی مصرف آب را با ارتقای بهره‌وری رقم بزنیم می‌توانیم این منابع آبی را برای احیای تالاب‌ها و دریاچه‌هایی همچون دریاچه ارومیه اختصاص دهیم.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از تسنیم، حمید چیت‌چیان صبح امروز در شبکه خبر سیما اظهار داشت: در مدیریت عرضه و تقاضا در کشور باید تلاش کنیم تا بهره‌وری در استفاده از آب و انرژی الکتریکی ارتقا یابد چرا که از طرفی تأمین آب و برق با هزینه‌های بالایی انجام می‌شود و از سوی دیگر برای استفاده مطلوب امروز و آینده از این منابع، نیازمند صرفه‌جویی و مصرف هوشمندانه هستیم.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه برای استحصال، تصفیه و عرضه آب و همچنین جمع‌آوری فاضلاب، تصفیه و بازگشت آن به چرخه مصرف هزینه زیادی صرف می‌شود، گفت: قیمت تمام‌شده هر مترمکعب آب در ایران بیش از ۱۰۰۰ تومان است.

کار از تنش آبی گذشته به بحران رسیدیم

چیت‌چیان با بیان اینکه باید منابع امروز را بهینه مصرف کرد و برای آیندگان نیز باقی گذاشت، اذعان داشت: در خصوص منابع آب قطعاً دچار کمبود هستیم چرا که بیشتر پهنه ایران با قرارگیری در منطقه خشک و نیمه‌خشک و با وجود سرانه آب تجدیدشونده زیر ۱۵۰۰ مترمکعب، کشوری با تنش آبی شناخته می‌شود و حتی در برخی نقاط که سرانه آب به زیر ۶۰۰ مترمکعب می‌رسد کار از تنش آبی گذشته به بحران آبی رسیده‌ایم.

این عضو کابینه دولت با اشاره به اینکه مراحل در دسترس بودن منابع آب و مدیریت عرضه آب در بسیاری از کشورهای دنیا منقضی شده است، گفت: در بخش مدیریت عرضه اگر بخواهیم بیش از این سد بسازیم، بیش از این به منابع آبی کشور افزوده نخواهد شد و فقط در برخی نقاط بسیار محدود مرزی نیاز به ساخت سد وجود دارد.

اکنون در مرحله مدیریت تقاضا هستیم و باید روی چگونگی مصرف متمرکز شویم.

چیت‌چیان با بیان “در ایران حدود ۱٫۵ برابر متوسط جهانی در بخش کشاورزی آب مصرف می‌کنیم”، گفت: در حال حاضر بیش از ۹۲ درصد آب مصرفی کشور در بخش کشاورزی، ۶ درصد در بخش شرب و ۲ درصد در بخش صنعت به مصرف می‌رسد که اگر ۱۰ درصد در بخش کشاورزی صرفه‌جویی مصرف آب را با ارتقای بهره‌وری رقم بزنیم می‌توانیم این منابع آبی را برای احیای تالاب‌ها و دریاچه‌هایی همچون دریاچه ارومیه اختصاص دهیم

صنوبری
این اولین گام است.. وبرای حرکت همین کافی است• انی ذاهب • من رونده ام . من نمیتوانم بمانم. و علامت این حرکت همین است که به گذشته حسرت نمی خورم. این کافراست که حسرت گذشته رادارد: یالیتنی کنت ترابا... کاش خاک بودم. کاش رویشی داشتم کاش.. پس باید امیدوارانه حرکت کرد اما به کجا..؟ •الی ربی• انسان آمده تا به سنگ و در و دیوار حرکت بدهد. چشمه ها هستند، درختان زنده اند، خاک مزرعه ما نفس میکشد،این منم که باید از این ها بهره بگیرم..چرا..سیهدین.. کسی که راه افتاد هدایت میشود وبرای شروع همین کافی است: انی ذاهب..** ********** *************************** *************************** سرود ملی جوانان روستایی ؛ آفتاب از پشت کوه آمد برون* صبح از چشم اهالی سر زده ست* مرغ رخوت ناک خواب آلودگی* بازهم از این حوالی پر زده ست* هم صدا در کار آبادانی اند* مردمان پر امید روستا* رودها سعی و تلاش آموختند* از جوانان رشید روستا* پا به چشم روستای ما گذار* تا دلت مانند گل ها وا شود* صبح و شب در کوچه باغ سینه ات* از نوای بلبلان غوغا شود* حرکت و نیرو بود ابزارمان* در جهاد ما، هدف سازندگی ست* ناامید از باد و باران نیستیم* لطف ایزد رمز این سرزندگی ست* متحد چون خوشه های گندمیم* چشم بدخواهان ایران کور باد* دیر بادا روزگار همدلی* دست شب از صبح میهن دور باد!* به سفارش کانون استانی باشگاههای کشاورزان جوان کانون روستازادگان سرزمین آفتاب
نویسندگان وبلاگ:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


داستان

تماس با مدیردر اين وبلاگ
در كل اينترنت
مشاهده صفحه جدید body > script:nth-child(12)

Flash Required

Flash is required to view this media. Download Here.

كد موسيقي براي وبلاگ