روستای من دوستان ما(باشگاه کشاورزان جوان)
خدایا برای تو حرکت می‌کنیم تمام سعی خود را به کار می‌گیریم ، هدفمند و پرشور گام برمی‌داریم و فردا را به تو می‌سپاریم
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: صنوبری - ۱۳٩٢/٦/٢۱

۲۱ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۱۹

نرخ خرید تضمینی ۲۴ محصول در سال ۹۳ اعلام شد/ گندم ۱۰۵۰ تومان

با توجه به آنکه اعلام نرخ خرید تضمینی قبل از فصل کشت از مطالبات کشاورزان برای برنامه‌ریزی بوده و به حکم قانون برنامه تبدیل شده است، نرخ خرید تضمینی ۲۴ قلم محصول کشاورزی برای سال 93 اعلام شد.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از فارس، وزارت جهاد کشاورزی هفته گذشته نرخ پیشنهادی خرید تضمینی محصولات کشاورزی  سال آینده را برای  ۲۴ نوع محصول  طی نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد.

امروز این قیمت‌ها توسط معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و معاونت اقتصادی و برنامه‌ریزی وزارت جهاد کشاورزی بررسی شد و نهایتا قیمت‌های جدید با اندکی تغییر تعیین شد.

اگرچه نرخ خرید‌های تضمینی تعیین شده باید در جلسه هیئت دولت تصویب و ابلاغ شود اما به نظر می‌رسد این قیمت‌ها کارشناسی شده و نهایی است و تغییری نخواهد داشت.

نرخ تضمینی پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی و قیمت تعیین شده توسط  معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور برای محصولات کشاورزی در سال ۱۳۹۳ در زیر می‌آید:

محصول

قیمت پیشنهادی وزارت جهاد(کیلوگرم/ریال)

 قیمت نهایی(کیلوگرم/ریال)

گندم معمولی

۱۱۱۰۰

۱۰۵۰۰

گندم دوروم

۱۱۷۰۰

۱۰۸۰۰

جو

۷۸۰۰

۷۸۰۰

ذرت دانه‌ای

۸۷۰۰

۸۷۰۰

چغندر قند

۲۴۰۰

۲۱۰۰

پنبه وش

۲۴۰۰۰

۲۲۰۰۰

دانه سویا

۱۸۰۰۰

۱۷۰۰۰

آفتابگردان

۲۲۰۰۰

۱۸۵۰۰

کلزا

۲۱۰۰۰

۱۹۰۰۰

گلرنگ

۲۱۰۰۰

۱۸۵۰۰

برنج خزر،‌شیرودی، فجر و گوهر

۲۹۰۰۰

۲۷۰۰۰

برنج سازندگی، درودزن،‌عنبر نجفی و کوهرنگ

۲۷۰۰۰

۲۴۰۰۰

برنج ندا، نعمت، آذر و صالح

۲۶۵۰۰

۲۱۰۰۰

عدس

۲۰۰۰۰

۲۰۰۰۰

نخود

۱۹۰۰۰

۱۹۰۰۰

لوبیا چیتی

۱۸۰۰۰

۱۸۰۰۰

لوبیا سفید

۱۸۰۰۰

۱۸۰۰۰

لوبیا قرمز

۱۷۸۰۰

۱۷۸۰۰

سیب زمینی پاییزه

۳۰۰۰

۳۰۰۰

سیب زمینی بهاره

۳۰۰۰

۳۰۰۰

سیب زمینی طرح استمرار

۳۵۰۰

۳۵۰۰

پیاز پاییزه

۲۰۰۰

۲۰۰۰

پیاز بهاره

۲۰۰۰

۲۰۰۰

پیاز طرح استمرار

۲۲۰۰

۲۲۰۰

 

 

صنوبری
این اولین گام است.. وبرای حرکت همین کافی است• انی ذاهب • من رونده ام . من نمیتوانم بمانم. و علامت این حرکت همین است که به گذشته حسرت نمی خورم. این کافراست که حسرت گذشته رادارد: یالیتنی کنت ترابا... کاش خاک بودم. کاش رویشی داشتم کاش.. پس باید امیدوارانه حرکت کرد اما به کجا..؟ •الی ربی• انسان آمده تا به سنگ و در و دیوار حرکت بدهد. چشمه ها هستند، درختان زنده اند، خاک مزرعه ما نفس میکشد،این منم که باید از این ها بهره بگیرم..چرا..سیهدین.. کسی که راه افتاد هدایت میشود وبرای شروع همین کافی است: انی ذاهب..** ********** *************************** *************************** سرود ملی جوانان روستایی ؛ آفتاب از پشت کوه آمد برون* صبح از چشم اهالی سر زده ست* مرغ رخوت ناک خواب آلودگی* بازهم از این حوالی پر زده ست* هم صدا در کار آبادانی اند* مردمان پر امید روستا* رودها سعی و تلاش آموختند* از جوانان رشید روستا* پا به چشم روستای ما گذار* تا دلت مانند گل ها وا شود* صبح و شب در کوچه باغ سینه ات* از نوای بلبلان غوغا شود* حرکت و نیرو بود ابزارمان* در جهاد ما، هدف سازندگی ست* ناامید از باد و باران نیستیم* لطف ایزد رمز این سرزندگی ست* متحد چون خوشه های گندمیم* چشم بدخواهان ایران کور باد* دیر بادا روزگار همدلی* دست شب از صبح میهن دور باد!* به سفارش کانون استانی باشگاههای کشاورزان جوان کانون روستازادگان سرزمین آفتاب
نویسندگان وبلاگ:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


داستان

تماس با مدیردر اين وبلاگ
در كل اينترنت
مشاهده صفحه جدید body > script:nth-child(12)

Flash Required

Flash is required to view this media. Download Here.

كد موسيقي براي وبلاگ