روستای من دوستان ما(باشگاه کشاورزان جوان)
خدایا برای تو حرکت می‌کنیم تمام سعی خود را به کار می‌گیریم ، هدفمند و پرشور گام برمی‌داریم و فردا را به تو می‌سپاریم
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: صنوبری - ۱۳٩٤/۱/٢٠

شاعری که اشک رهبر انقلاب را درآورد کیست؟

اخیراً رهبر معظم انقلاب با جمعی از خانواده‌های شهدا دیدار داشتند. در دیدار با یکی از این خانواده‌ها، رهبری از حاضران عکس شهید را طلب می‌کنند. زیر تصویر شهید، یک رباعی نوشته شده بود که ایشان با خواندنش به شدت منقلب می‌شوند.

شناسه خبر : 10372 تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۶

تا شهدا - بنا به رسم قدیمی دیدار رهبر انقلاب حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با خانواده‌های شهدا، اخیراً نیز ایشان با جمعی از خانواده‌های شهدا دیدار داشتند. در دیدار با یکی از این خانواده‌ها، رهبری از حاضران عکس شهید را طلب می‌کنند. با آوردن عکس نزد ایشان، چشمانشان به رباعی زیر عکس می‌افتد و در همان خوانش نخست شعر را برای جمع قرائت می‌کنند. رهبر معظم انقلاب با خواندن سطر آخر رباعی ناگهان منقلب می‌شوند و از ته دل به گریه می‌افتند:
ما سینه زدیم، بی‌صدا باریدند

از هر چه که دم زدیم، آنها دیدند

ما مدعیانِ صفِ اول بودیم

از آخر مجلس شهدا را چیدند


پس از این واقعه، آیت‌الله العظمی خامنه‌ای نام شاعر را از حاضران می‌پرسند اما کسی از این نام اطلاعی نداشته است. سرانجام رهبری از خانواده‌ی شهید می‌خواهند تا این قاب به‌یادگار نزدشان بماند.

به تازگی نیز کلیپی از این دیدار در سایت حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب با عنوان «در آرزوی شهادت» منتشر شد. با بازنشرهای پیاپیِ این ویدئوی زیبا و تأثیرگذار و نیز پخش مکررش از بعضی شبکه‌های تلویزیونی همچون شبکه‌ی «افق» پرسش از نام شاعر بار دیگر مخصوصا برای دوست‌داران ادبیات به‌طور جدی مطرح شد. در هیچ‌کدام از این رسانه‌ها پاسخی برای این پرسش وجود نداشت و سایت دفتر حفظ و نشر آثار رهبری نیز شعر را بی نام شاعر منتشر کرده بود.


اما سایت موسسه شهرستان ادب که یکی از موسسات پرطرفدار میان شعردوستان است پس از پیگیری شاعر این شعر را پیدا کرده و از قضا، شاعر این شعر، مدیر دفتر شعر این موسسه‌ی یعنی میلاد عرفان‌پور، شاعر جوان است.

این رباعی از سری رباعی‌های عرفان‌پور برای شهدای ماجرای هیئت رهپویان وصال و بمب‌گذاری در شیراز است که در سال ۱۳۸۸ سروده شده‌است. به گفته سایت خبری این موسسه این شعرها نیز مانند بسیاری از شعرهای انقلابی میلاد عرفان‌پور به‌جز پخش پیامکی و نشر شان در چند سایت-در همان زمان- در هیچ کتابی به طور مستقل منتشر نشده‌اند.


نویسنده: صنوبری - ۱۳٩٤/۱/٢٠

شکوفه سیب اقدام به راه اندازی وبلاگی تحت عنوان ابر و ابریشم نموده است.

این وبلاگ که از طرف این جوان دردمند و پاک سرشت سیستانی راه اندازی شده است

تصمیم دارد مسائل و مشکلات جوانان رو ستایی سیستان را به نقد و بررسی و شرایط

سخت برخی از این عزیزان را که به خاطر برخی ناهمواریها به جمع مرغان مهاجر پیوسته اند ، بپردازد..

نویسنده: صنوبری - ۱۳٩٤/۱/۱۸
ممنونم..
از حسن نظر و لطفی که به نوشته های حقیر دارید، این سایه برگ گاهی هست و گاهی نیست..
آنگاه که هست همچون موجودی که نمی داند چیست و کیست نشسته بر بامی یا دیواری یا کز کرده در زیر شاخه درختی غریب در سرزمینی دور از موطن خویش
آوازکی یا آهی از سر دردی یا واگویه ای از سر حسرت و نومیدی....که انگار منم هستم و نفس میکشم..
آنگاه که نیست غصه اش فراخ تراز این پنجره نیمه باز و نیمه روشن است که شکوفه ی سیبی نورسته و نوجوانی چون شما دارد و تا میوه شدن فرسنگها فاصله..

سیب شدن اجتناب ناپذیر است اینکه چه کسی بخورد چگونه بخورد و... مهم تر است..دعا میکنم همواره شکوفه بمانید...باید فکری به حال زمان کرد و نگهش داشت..


صنوبری
این اولین گام است.. وبرای حرکت همین کافی است• انی ذاهب • من رونده ام . من نمیتوانم بمانم. و علامت این حرکت همین است که به گذشته حسرت نمی خورم. این کافراست که حسرت گذشته رادارد: یالیتنی کنت ترابا... کاش خاک بودم. کاش رویشی داشتم کاش.. پس باید امیدوارانه حرکت کرد اما به کجا..؟ •الی ربی• انسان آمده تا به سنگ و در و دیوار حرکت بدهد. چشمه ها هستند، درختان زنده اند، خاک مزرعه ما نفس میکشد،این منم که باید از این ها بهره بگیرم..چرا..سیهدین.. کسی که راه افتاد هدایت میشود وبرای شروع همین کافی است: انی ذاهب..** ********** *************************** *************************** سرود ملی جوانان روستایی ؛ آفتاب از پشت کوه آمد برون* صبح از چشم اهالی سر زده ست* مرغ رخوت ناک خواب آلودگی* بازهم از این حوالی پر زده ست* هم صدا در کار آبادانی اند* مردمان پر امید روستا* رودها سعی و تلاش آموختند* از جوانان رشید روستا* پا به چشم روستای ما گذار* تا دلت مانند گل ها وا شود* صبح و شب در کوچه باغ سینه ات* از نوای بلبلان غوغا شود* حرکت و نیرو بود ابزارمان* در جهاد ما، هدف سازندگی ست* ناامید از باد و باران نیستیم* لطف ایزد رمز این سرزندگی ست* متحد چون خوشه های گندمیم* چشم بدخواهان ایران کور باد* دیر بادا روزگار همدلی* دست شب از صبح میهن دور باد!* به سفارش کانون استانی باشگاههای کشاورزان جوان کانون روستازادگان سرزمین آفتاب
نویسندگان وبلاگ:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


داستان

تماس با مدیردر اين وبلاگ
در كل اينترنت
مشاهده صفحه جدید body > script:nth-child(12)

Flash Required

Flash is required to view this media. Download Here.

كد موسيقي براي وبلاگ